TopController :: index
Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "Eccube\Controller\TopController::index" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.customer" |
| _route | "homepage" |
| _route_params | [] |
| _stopwatch_token | "7fcee9" |
| _template | Sensio\Bundle\FrameworkExtraBundle\Configuration\Template {#3791 #template: "index.twig" -vars: [] -streamable: false -owner: [] } |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "*/*" |
| accept-encoding | "gzip" |
| authorization | "" |
| host | "asobo.shima-omoi.com" |
| remote-addr | "157.7.105.231" |
| user-agent | "air.ai/scanning Mozilla/5.0 (Macintosh; Intel Mac OS X 10_15_7) Chrome/126.0.0.0 Safari/537.36" |
| x-backend | "157.7.106.114" |
| x-forwarded-for | "3.20.201.240" |
| x-forwarded-host | "asobo.shima-omoi.com" |
| x-forwarded-proto | "https" |
| x-lolipop-cache-seed | "20230601125946" |
| x-lolipop-cache-type | "2" |
| x-lolipop-upstream | "ent106.phy.lolipop.lan" |
| x-php-ob-level | "0" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "text/html; charset=UTF-8" |
| date | "Thu, 29 Jan 2026 12:59:11 GMT" |
| set-cookie | [ "device_view=full; expires=Sun, 01-Mar-2026 12:59:11 GMT; Max-Age=2678400; path=/; httponly" "maintenance_token=deleted; expires=Wed, 29-Jan-2025 12:59:10 GMT; Max-Age=0; path=/; httponly" ] |
| x-debug-token | "b4759e" |
Cookies
Request Cookies
No request cookies
Response Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| device_view | Symfony\Component\HttpFoundation\Cookie {#6593 #name: "device_view" #value: "full" #domain: "" #expire: 1772369951 #path: "/" #secure: false #httpOnly: true -raw: false -sameSite: null -secureDefault: true } |
| maintenance_token | Symfony\Component\HttpFoundation\Cookie {#6599 #name: "maintenance_token" #value: null #domain: null #expire: 1 #path: "/" #secure: false #httpOnly: true -raw: false -sameSite: null -secureDefault: true } |
Session
Session Metadata
| Key | Value |
|---|---|
| Created | "Thu, 29 Jan 26 21:59:11 +0900" |
| Last used | "Thu, 29 Jan 26 21:59:11 +0900" |
| Lifetime | 0 |
Session Attributes
| Attribute | Value |
|---|---|
| _csrf/https-_token | "DhTglI3EvmiK_Z08X0MjbdsaJEcb9BidjrxE1gajp_U" |
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| (no data) | |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| APP_ENV | "dev" |
| DATABASE_SERVER_VERSION | "5.7.36-log" |
| DATABASE_URL | "mysql://LA12736143:1ac62e7db5@mysql214.phy.lolipop.lan/LA12736143-ec" |
| DOCUMENT_ROOT | "/home/users/1/pepper.jp-starfactory/web/asobo" |
| ECCUBE_ADMIN_ALLOW_HOSTS | "[]" |
| ECCUBE_ADMIN_ROUTE | "shimaasobologin" |
| ECCUBE_AUTH_MAGIC | "WMmSWVD1MOPWnXG6C5BiZxLArD3VAWx3" |
| ECCUBE_COOKIE_PATH | "/" |
| ECCUBE_FORCE_SSL | "true" |
| ECCUBE_LOCALE | "ja" |
| ECCUBE_TEMPLATE_CODE | "default" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "*/*" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip" |
| HTTP_AUTHORIZATION | "" |
| HTTP_HOST | "asobo.shima-omoi.com" |
| HTTP_REMOTE_ADDR | "157.7.105.231" |
| HTTP_USER_AGENT | "air.ai/scanning Mozilla/5.0 (Macintosh; Intel Mac OS X 10_15_7) Chrome/126.0.0.0 Safari/537.36" |
| HTTP_X_BACKEND | "157.7.106.114" |
| HTTP_X_FORWARDED_FOR | "3.20.201.240" |
| HTTP_X_FORWARDED_HOST | "asobo.shima-omoi.com" |
| HTTP_X_FORWARDED_PROTO | "https" |
| HTTP_X_LOLIPOP_CACHE_SEED | "20230601125946" |
| HTTP_X_LOLIPOP_CACHE_TYPE | "2" |
| HTTP_X_LOLIPOP_UPSTREAM | "ent106.phy.lolipop.lan" |
| MAILER_URL | "smtp://smtp.lolipop.jp:465?encryption=ssl&auth_mode=login&username=info@shima-omoi.com&password=G_gw85-BnC_-Y2-q" |
| PATH | "/usr/local/bin:/bin:/usr/bin" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| PROXY_REMOTE_ADDR | "172.19.46.114" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_REQUEST_METHOD | "GET" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_URL | "/" |
| REMOTE_ADDR | "3.20.201.240" |
| REMOTE_PORT | "39602" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "https" |
| REQUEST_TIME | 1769691551 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1769691551.2267 |
| REQUEST_URI | "/" |
| SCRIPT_FILENAME | "/home/users/1/pepper.jp-starfactory/web/asobo/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SCRIPT_URI | "https://asobo.shima-omoi.com/" |
| SCRIPT_URL | "/" |
| SERVER_ADDR | "172.19.46.29" |
| SERVER_ADMIN | "" |
| SERVER_NAME | "asobo.shima-omoi.com" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SOFTWARE | "LiteSpeed" |
| SSL_CIPHER | "ECDHE-RSA-AES128-GCM-SHA256" |
| SSL_CIPHER_ALGKEYSIZE | "128" |
| SSL_CIPHER_USEKEYSIZE | "128" |
| SSL_PROTOCOL | "TLSv1.2" |
| TRUSTED_HOSTS | "^asobo\.shima-omoi\.com$" |
| X-LSCACHE | "on,crawler,esi,combine" |
Sub Requests 1
SearchProductController :: index (token = 637d9b)
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "Eccube\Controller\Block\SearchProductController::index" |
| _route | "block_search_product" |
| _route_params | [] |
| _stopwatch_token | "642c14" |
| _template | Sensio\Bundle\FrameworkExtraBundle\Configuration\Template {#4103 #template: "Block/search_product.twig" -vars: [] -streamable: false -owner: [] } |