SitemapController :: index
Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "Eccube\Controller\SitemapController::index" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.customer" |
| _redirected | true |
| _route | "sitemap_xml" |
| _route_params | [] |
| _stopwatch_token | "b21c69" |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "*/*" |
| accept-encoding | "gzip, br, zstd, deflate" |
| authorization | "" |
| cookie | "device_view=full; sf_redirect=%7B%22token%22%3A%22805970%22%2C%22route%22%3A%22sitemap_xml%22%2C%22method%22%3A%22GET%22%2C%22controller%22%3A%7B%22class%22%3A%22Symfony%5C%5CBundle%5C%5CFrameworkBundle%5C%5CController%5C%5CRedirectController%22%2C%22method%22%3A%22urlRedirectAction%22%2C%22file%22%3A%22%5C%2Fhome%5C%2Fusers%5C%2F1%5C%2Fpepper.jp-starfactory%5C%2Fweb%5C%2Fasobo%5C%2Fvendor%5C%2Fsymfony%5C%2Fframework-bundle%5C%2FController%5C%2FRedirectController.php%22%2C%22line%22%3A109%7D%2C%22status_code%22%3A301%2C%22status_text%22%3A%22Moved%20Permanently%22%7D" |
| host | "asobo.shima-omoi.com" |
| referer | "http://asobo.shima-omoi.com/sitemap.xml" |
| remote-addr | "157.7.105.186" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)" |
| x-backend | "157.7.106.114" |
| x-forwarded-for | "216.73.216.108" |
| x-forwarded-host | "asobo.shima-omoi.com" |
| x-forwarded-proto | "https" |
| x-lolipop-cache-seed | "20230601125946" |
| x-lolipop-cache-type | "2" |
| x-lolipop-upstream | "ent106.phy.lolipop.lan" |
| x-php-ob-level | "0" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "application/xml" |
| date | "Sun, 05 Apr 2026 06:10:18 GMT" |
| set-cookie | "maintenance_token=deleted; expires=Sat, 05-Apr-2025 06:10:17 GMT; Max-Age=0; path=/; httponly" |
| x-debug-token | "872799" |
Cookies
Request Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| device_view | "full" |
| sf_redirect | "{"token":"805970","route":"sitemap_xml","method":"GET","controller":{"class":"Symfony\\Bundle\\FrameworkBundle\\Controller\\RedirectController","method":"urlRedirectAction","file":"\/home\/users\/1\/pepper.jp-starfactory\/web\/asobo\/vendor\/symfony\/framework-bundle\/Controller\/RedirectController.php","line":109},"status_code":301,"status_text":"Moved Permanently"}" |
Response Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| maintenance_token | Symfony\Component\HttpFoundation\Cookie {#4831 #name: "maintenance_token" #value: null #domain: null #expire: 1 #path: "/" #secure: false #httpOnly: true -raw: false -sameSite: null -secureDefault: true } |
Session
Session Metadata
No session metadata
Session Attributes
No session attributes
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| (no data) | |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| APP_ENV | "dev" |
| DATABASE_SERVER_VERSION | "5.7.36-log" |
| DATABASE_URL | "mysql://LA12736143:1ac62e7db5@mysql214.phy.lolipop.lan/LA12736143-ec" |
| DOCUMENT_ROOT | "/home/users/1/pepper.jp-starfactory/web/asobo" |
| ECCUBE_ADMIN_ALLOW_HOSTS | "[]" |
| ECCUBE_ADMIN_ROUTE | "shimaasobologin" |
| ECCUBE_AUTH_MAGIC | "WMmSWVD1MOPWnXG6C5BiZxLArD3VAWx3" |
| ECCUBE_COOKIE_PATH | "/" |
| ECCUBE_FORCE_SSL | "true" |
| ECCUBE_LOCALE | "ja" |
| ECCUBE_TEMPLATE_CODE | "default" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "*/*" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip, br, zstd, deflate" |
| HTTP_AUTHORIZATION | "" |
| HTTP_COOKIE | "device_view=full; sf_redirect=%7B%22token%22%3A%22805970%22%2C%22route%22%3A%22sitemap_xml%22%2C%22method%22%3A%22GET%22%2C%22controller%22%3A%7B%22class%22%3A%22Symfony%5C%5CBundle%5C%5CFrameworkBundle%5C%5CController%5C%5CRedirectController%22%2C%22method%22%3A%22urlRedirectAction%22%2C%22file%22%3A%22%5C%2Fhome%5C%2Fusers%5C%2F1%5C%2Fpepper.jp-starfactory%5C%2Fweb%5C%2Fasobo%5C%2Fvendor%5C%2Fsymfony%5C%2Fframework-bundle%5C%2FController%5C%2FRedirectController.php%22%2C%22line%22%3A109%7D%2C%22status_code%22%3A301%2C%22status_text%22%3A%22Moved%20Permanently%22%7D" |
| HTTP_HOST | "asobo.shima-omoi.com" |
| HTTP_REFERER | "http://asobo.shima-omoi.com/sitemap.xml" |
| HTTP_REMOTE_ADDR | "157.7.105.186" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)" |
| HTTP_X_BACKEND | "157.7.106.114" |
| HTTP_X_FORWARDED_FOR | "216.73.216.108" |
| HTTP_X_FORWARDED_HOST | "asobo.shima-omoi.com" |
| HTTP_X_FORWARDED_PROTO | "https" |
| HTTP_X_LOLIPOP_CACHE_SEED | "20230601125946" |
| HTTP_X_LOLIPOP_CACHE_TYPE | "2" |
| HTTP_X_LOLIPOP_UPSTREAM | "ent106.phy.lolipop.lan" |
| MAILER_URL | "smtp://smtp.lolipop.jp:465?encryption=ssl&auth_mode=login&username=info@shima-omoi.com&password=G_gw85-BnC_-Y2-q" |
| PATH | "/usr/local/bin:/bin:/usr/bin" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| PROXY_REMOTE_ADDR | "172.19.46.114" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_REQUEST_METHOD | "GET" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_URL | "/sitemap.xml" |
| REMOTE_ADDR | "216.73.216.108" |
| REMOTE_PORT | "33590" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "https" |
| REQUEST_TIME | 1775369417 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1775369417.9702 |
| REQUEST_URI | "/sitemap.xml" |
| SCRIPT_FILENAME | "/home/users/1/pepper.jp-starfactory/web/asobo/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SCRIPT_URI | "https://asobo.shima-omoi.com/sitemap.xml" |
| SCRIPT_URL | "/sitemap.xml" |
| SERVER_ADDR | "172.19.46.29" |
| SERVER_ADMIN | "" |
| SERVER_NAME | "asobo.shima-omoi.com" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SOFTWARE | "LiteSpeed" |
| SSL_CIPHER | "ECDHE-RSA-AES128-GCM-SHA256" |
| SSL_CIPHER_ALGKEYSIZE | "128" |
| SSL_CIPHER_USEKEYSIZE | "128" |
| SSL_PROTOCOL | "TLSv1.2" |
| TRUSTED_HOSTS | "^asobo\.shima-omoi\.com$" |
| X-LSCACHE | "on,crawler,esi,combine" |